Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου ΓΕΛ Κατερίνης αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν θερμά το Κέντρο Πρόληψης ” Άτρακτος” και ιδιαίτερα την επιστημονικά Υπεύθυνη του Κέντρου,  κ. Σοφία Σαββινίδου, ψυχοπαιδαγωγό, για την έως τώρα συνεργασία με το σχολείο μας. Μετά την επιμορφωτική παρέμβαση του εκπαιδευτικού προσωπικού με την έναρξη της σχολικής χρονιάς, η ‘”Άτρακτος” ανταποκρίθηκε επίσης στο αίτημα του σχολείου για παρεμβάσεις στους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄τάξης, πραγματοποιώντας δίωρα βιωματικά εργαστήρια σε όλα τα τμήματα της συγκεκριμένης τάξης του σχολείου μας με θέμα “Τα οφέλη και οι δυσκολίες της συνύπαρξης στον σχολικό χώρο», τις ημέρες: Δευτέρα 4, Τρίτη 5, Τρίτη 12 και Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023. Ευχόμαστε σε όλα τα μέλη του Κέντρου καλή συνέχεια στο εξαίρετο έργο τους και νέες από κοινού δράσεις μας.