Η εκπαιδευτική κοινότητα του 1ου Γενικού Λυκείου Κατερίνης με την μέριμνα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κόψαμε την πρωτοχρονιάτικη πίτα μας την Παρασκευή 26-01-2024  και ανταλλάξαμε ευχές για τη νέα ημερολογιακή χρονιά.

Πιο τυχεροί: η εκπαιδευτικός Άννα Ασλανίδου και 13 μαθητές, όσα και τα τμήματα του σχολείου. Το δώρο του Συλλόγου Γονέων στον κάθε μαθητή που βρήκε το φλουρί ήταν 2 εισιτήρια σε ταινία της επιλογής τους στον κινηματογράφο της πόλης μας.

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητικές κοινότητες του 1ου Γενικού Λυκείου ευχαριστούν εγκαρδίως τον πρόεδρο και τα μέλη του Δ.Σ. και στο πρόσωπό τους το σύνολο του Συλλόγου Γονέων  του σχολείου  για την πολλαπλή προσφορά τους – τις πίτες, το ευφάνταστο δώρο, την παρουσία και τις ευχές τους- και εύχονται υγεία και προκοπή  σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας. Και του χρόνου!