430852604 1404439536846518 2998423852307062508 n

Η ομάδα μπάσκετ κοριτσιών του σχολείου μας ήταν η μεγάλη νικήτρια του τελικού του σχολικού πρωταθλήματος που διοργάνωσε η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας επικρατώντας της ομάδας του 5ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης σε έναν ωραίο αγώνα που διεξήχθη την Πέμπτη 29/02 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Β’ Δ.Α.Κ. Κατερίνης.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ενθουσιασμό και διάθεση να παίξουν καλό μπάσκετ και να διεκδικήσουν τη νίκη. Η ομάδα μας  παρά την φιλότιμη προσπάθεια των κοριτσιών του 5ου ΓΕ.Λ. κατάφερε να τερματίσει πανηγυρικά στην 1η θέση του σχολικού πρωταθλήματος κοριτσιών ΓΕ.Λ. & ΕΠΑ.Λ. Πιερίας σχ. έτους 2023-24 και να κατακτήσει το κύπελλο.

Η ομάδα μας θα εκπροσωπήσει τον νομό Πιερίας  στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες καλαθοσφαίρισης  κοριτσιών σε περιφερειακό πλέον επίπεδο.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητικές κοινότητες του 1ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στην ομάδα μπάσκετ  των κοριτσιών μας, καθώς και στην προπονήτρια, κ. Αναστασίου Έλσα.

Συγχαίρουμε επίσης την ομάδα του  5ου ΓΕ.Λ. καθώς και τους διοργανωτές του τελικού.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην ομάδα μας στη συνέχεια της διοργάνωσης.