My Mentor Slots EPAS GREECE 1

Την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου οι καθηγήτριες-πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου κάνοντας χρήση της εφαρμογής “meet my mentor” η οποία δίνει τη δυνατότητα για κατ’ ιδίαν διαδικτυακή συνάντηση με συμβούλους μέσω ειδικής Πλατφόρμας του Προγράμματος, συναντήθηκαν με την υπεύθυνη της ομάδας ERDIC, κ. Όλγα Σιδέρη.  Αντάλλαξαν απόψεις και ιδέες για την υλοποίηση των δράσεων σχετικά με τις Ευρωπαϊκές εκλογές, τον ψηφιακό γραμματισμό και μετασχηματισμό και την Ημέρα της Ευρώπης. Κατατέθηκαν πολύ αξιόλογες προτάσεις που βοήθησαν τους μαθητές/τριες-πρέσβεις να αξιοποιήσουν και να υλοποιήσουν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Ευχαριστούμε θερμά την κ. Σιδέρη για τη συνδρομή της στην έμπνευση και δημιουργία των εκπαιδευτικών δράσεων του Προγράμματος.