Στιγμιότυπο οθόνης 1

Οι junior ambassadors του σχολείου μας, στις 3/4/24, παρακολούθησαν διαδικτυακά την ομάδα EPAS του 1ουΓΕΛ Ναυπλίου η οποία διοργάνωσε δράση για τις ευρωεκλογές με την υποστήριξη του Europe Direct Peloponnisos και με τίτλο: «Ευρωεκλογές 2024-αξιοποιώ την ψήφο μου». Συμμετείχαν στο  διαδραστικό παιχνίδι γνώσεων για τις ευρωεκλογές που δημιουργήθηκε από την ομάδα EPAS του 1ου ΓΕΛ Ναυπλίου, σκανάροντας QRcode. Στο τέλος, μας παρουσίασαν το τραγούδι τους για τις Ευρωεκλογές στην αγγλική γλώσσα, που παρουσιάστηκε για πρώτη φορά στο κοινό, με τη βοήθεια μιας διαδραστικής άσκησης, να βρουν οι συμμετέχοντες τις λέξεις που έλειπαν. Ήταν μια ευχάριστη και ενδιαφέρουσα εκδήλωση την οποία παρακολούθησαν σχολεία EPAS.

@ephellas @edpeloponnisos @chrysavgiatsidakou @1o_gel_nafpliou_epas @together.europarl.eu @1o_gel_katerinis @epas_athens @ambassadorsyros @aristotelioepas @ellinogalliki.jeannedarc